دسته‌بندی نشده

آزمون حسابدار رسمی – منابع و شرایط شرکت در آن

«هرآنچه باید درباره آزمون حسابدار رسمی و حسابدار رسمی دانست!»

در این مقاله به چند سوال زیر در خصوص حسابدار رسمی و آزمون حسابدار رسمی به شرح ذیل پاسخ میدهیم:

 • 1-حسابدار رسمی کیست ؟

  2-آزمون حسابدار رسمی چیست؟

  3-شرایط و ظوابط داوطلبین آزمون حسابدار رسمی ؟

  3-نقش جامعه حسابداران رسمی ؟

  ۴انواع خدمات حسابدار رسمی ؟

  ۵منابع آزمون حسابدار رسمی ؟

  ۶نحوه برگزاری دوره های آمادگی آزمون حسابدار رسمی در کارنو چگونه است ؟

 

۱- حسابدار رسمی کیست؟

حسابدار رسمی به حسابداری گفته می‌شود که با احراز شرایط آزمون و قبولی در آزمون حسابدار رسمی به عضویت جامعه حسابداران رسمی درآيد .حسابدار رسمی دارای صلاحیت مهر و امضا از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی میباشد.

به طور کلی چنانچه افرادی که به یک حرفه وارد می‌شوند از استانداردهای لازم جهت ورود به حرفه برخوردار نباشند کیفیت حرفه ارتقا نمی‌یابد به همین دلیل کلیه نهادهای حرفه‌ای موظفند افرادی را که این صلاحیت ها را احراز می‌کنند و جذب نماید.

در نتیجه کیفیت حرفه رابطه مستقیمی با سطح توانایی متقاضیان جذب شده خواهد داشت. تعیین الزامات ورود به حرفه ای اولین گام در این فرایند می باشد که در ایران توسط وزارت دارایی تبیین میشود .

داوطلبان از دوره سطوح مختلفی از دانش ، مهارت ها ارزش ها اخلاق و نگرش‌های حرفه‌ای را دارا می باشند میزان توانایی آنان در موارد مذکور تعیین کننده. شروع دوره ها برای هر یک از آنهاست هرچه سطح الزامات ورودی پایین‌تر باشد دوره مورد نظر مفاد آموزش بیشتری را در بر خواهد گرفت.

2-آزمون حسابدار رسمی چیست؟

هر ساله هیات تشخیص صلاحیت حسابداران رسمی در اجرای ماده واحده قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه ای حسابداران ذیصلاح به عنوان حسابدار رسمی مصوب سال ۱۳۷۲ و آیین نامه ؛تعیین صلاحیت حسابداران رسمی و چگونگی انتخاب آن ؛ موضوع تصویب نامه شماره ۹۰۴۵ت ۱۳۸۷۵/ه مورخ ۲۳/۰۷/۱۳۷۴ و اصلاحیه های بعدی آن از داوطلبان واجد شرایط طی دعوت نامه ای اقدام به ثبت نام آژمون می نماید .

3-شرایط و ضوابط داوطلبین آزمون حسابدار رسمی چیست؟

 

۴انواع خدمات حسابدار رسمی ؟

حسابداران رسمی به صورت انفرادی به عنوان حسابداران رسمی مستقل و یا به صورت گروهی با تاسیس شرکت حسابرسی می‌توانند با رعایت قوانین و مقررات حاکم بر این خصوص، خدمات تخصصی زیر را ارائه دهند:

 •  انواع حسابرسی

 • بازرسی قانونی

 • نظارت بر تصفیه

 • ارزیابی سهام و سهم‌الشرکه

 • مشاوره‌ی مالی

 • طراحی و پیاده‌سازی سیستم مالی

 • خدمات مالی و حسابداری و مالیاتی

 • داوری مالی

 • خدمات کارشناسی به مراجع قضایی

مهر و امضاء حسابداران رسمی مستقل و موسسه حسابرسی از نظر اعتبار، نزد قانون یکسان است و هیچ کدام بر دیگری برتری ندارند.

 

۶نحوه برگزاری دوره های آمادگی آزمون حسابدار رسمی در کارنو چگونه است ؟

موسسه کارنو از سال ۱۳۹۶ شروع به فعالیت های آموزشی از جمله برگزاری کلاس های آژمون های حرفه ای و برگزاری همایش ها و نموده است .یکی از موفق ترین دوره های برگزار شده در موسسه کارنو دوره ؛آمادگی آزمون حسابدار رسمی ؛ در سنوات قبل بوده است .نحوه برگزاری این دوره ها هر ساله با توجه به نیاز دانش پذیران و تجارب سنوات قبل توسط تیم حرفه ای به روز رسانی میشود. از دلایل موفقیت آزمون در سنوات قبل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از تکنولوژی پیشرفته و به روز با مصرف پایین اینترنت و عموما بدون قطع و وصل با توجه به سرعت اینترنت کشورو عدم نیاز به حضور فیزیکی .شایان ذکر است که موسسه کارنو اولین مرکز برگزاری کلاس های انلاین در رشته حسابداری در کل کشور بوده است .

استفاده از اساتید برتر حرفه

استفاده از کادر برنامه ریزی و آموزشی حرفه ای. به صورتی که پرسنل کادر های مزیور بعضا حسابدار رسمی هستند یا حداقل دارای 10 سال سابقه مفید در حسابداری و حسابرسی بوده اند.

نیاز سنجی مناسب دانش پذیران در اتاق فکر کارنو

پشتیبانی 24 ساعته توسط تیم پشتیبانی بسیار قوی

تنها مرکزی که محتوی کلاس به صورت انلاین و آفلاین ارائه میگردد

هزینه مناسب دوره ها و اعمال شرایط اقساط و تخفیف های دوره ای و گروهی.

 

«کارنامه کارنو در آزمون سنوات قبل» 

در دو سال قبل حدود 45 % از شرکت کنندگان در دوره های آموزشی کارنو موفق به کسب امتیاز قبولی در آزمون حسابدار رسمی شده اند

مجموعه کارنو با در اختیار داشتن کادری مجرب و اساتید خبره این رشته اقدام به برگزاری دوره های آمادگی آزمون های حرفه ای دیگر از قبیل آزمون کارشناس رسمی دادگستری و برگزاری دوره های آمادگی آزمون دکتری حسابداری و آمادگی آزمون کارشناس ارشد حسابداری و … مینماید. برای دیدن دوره های آموزشی بر روی اسامی آنها میتوانید کلیک نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *